Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Na dálnici D1 se převrátila cisterna s kyselinou


Na dálnici D1 u Ledče nad Sázavou se převrátila cisterna s kyselinou fosforečnou, hrozící ekologickou havárii odstraňují specializované společnosti Purum a Pretol.   

Celý článek >

Odpad jako surovina pro další výrobu


Proč jsou tuzemské odpady vytlačovány již hotovými a levnějšími substráty ze zahraničí a končí na skládkách? Přední čeští odborníci se shodli, že nové dva zákony z oblasti odpadů potřebují úpravu. 

Celý článek >

Nebezpečné azbestové zátěže


O podceňovaných sanacích azbestových zátěží, nebezpečných azbestových vláknech, šířících se do okolí ze starých staveb, a aktuálně připravované rekonstrukci Obchodního domu Kotva.  

Celý článek >

Nová Praga: Mizí další pražský brownfield


Bývalý průmyslový podnik Praga je dalším mizejícím pražským brownfieldem a stane se novou moderní čtvrtí Prahy a oázou umělců. Sanaci staré ekologické zátěže provádí specialisté společností Purum a AQUATEST. 

Celý článek >

Rozvíjíme obor geomechaniky a terénního měření


Od založení laboratoře společnosti SG Geotechnika, nejstarší, největší a nejlépe vybavené laboratoře mechaniky zemin v České republice, uplynulo 90 let. 

Celý článek >

Alternativní paliva šetří zdroje fosilních paliv


O současné úrovni využívání alternativních paliv, hovoří Jan Roll, který stál u zrodu energetického využití odpadu v cementárnách nejen v Česku, ale také v Evropě.

Celý článek >

Chytré hospodaření s vodními zdroji


Odborníci společnosti AQUATEST pomáhají definovat konkrétní vodohospodářské výzvy Libereckého regionu pro zapojení do celoevropské platformy Water Smart Territories. 

Celý článek >

Za lepší využitelnost materiálů


Přední farmaceutická společnost se stará nejenom o zdraví lidí, ale také o zdraví české přírody. Úspěšný projekt e-shopu omezuje uhlíkovou stopu spojenou s recyklací obalových materiálů. 

Celý článek >