Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Voda pro Etiopii


SG Geotechnika se s týmem svých expertů zapojuje do rozvojových projektů v Etiopii a pod vedením předního hydrogeologa Jiřího Šímy udržuje unikátní znalost etiopské hydrogeologie a místních poměrů založených na zkušenostech sahajících do 80. let minulého století.

Celý článek >

Stavba metra D pokračuje v místě stanice Olbrachtova


Na stavbě prvního úseku metra D začaly razicí práce ve stanici Olbrachtova a byla osazena poslední soška svaté Barbory. Odborníci SG Geotechniky zajišťují pro stavbu prvního úseku metra D komplexní geotechnický monitoring a pasportizaci 

Celý článek >

XVI. hydrogeologický kongres a IV. inženýrskogeologický kongres


Letošní kongres proběhl ve dnech 6. – 9. září 2022 v Ústí nad Labem. Po pěti letech se znovu setkali odborníci z celé České republiky, aby prezentovali a diskutovali nad nejnovějšími výsledky a poznatky ze svých oborů. Na kongresu nechyběli ani specialisté SG Geotechniky, kteří představili řadu výzkumných a praktických případových studií.

Celý článek >

Komplexní odpadové hospodářství pro lepší využitelnost materiálů


Purum pomáhá společnosti Nestlé dosáhnout cílů směřujících k bezodpadové budoucnosti. Ve slovenském závodu Carpathia v Prievidzi se Purum stará o komplexní odpadové hospodářství, v rámci kterého naši odborníci optimalizovali shromažďování a třídění odpadů s cílem co nejvyšší recyklace a materiálové využitelnosti odpadů. 

Celý článek >

Doprava a dávkování alternativních paliv na dlouhé vzdálenosti


ERITECH vyvinul unikátní řešení pro dávkování tuhých alternativních paliv v kalcinátoru cementárny NEXE Našice, které zahrnuje jednu z nejdelších pneumatických dopravních linek na světě.

Celý článek >

Český hydrogeolog pomáhá hledat vodu v Etiopii


Český hydrogeolog Jiří Šíma mapuje a rozvíjí zdroje podzemních vod v Etiopii více než tři desetiletí. V rozhovoru pro etiopský deník ABN prozradil, jak se do Etiopie dostal.  

Celý článek >

Geotechnické parametry – od průzkumu po návrh


Pražské geotechnické dny 2022 byly věnovány komplexní problematice geotechnických parametrů, od terénních prací, přes laboratorní zkoušky a modelování, po výsledný design.

Celý článek >

Stavba trasy metra D slavnostně zahájena na pražské Pankráci


Na pražské Pankráci začala stavba trasy metra D na Olbrachtovu. SG Geotechnika zajistí komplexní geotechnický monitoring a pasportizaci pro stavbu prvního úseku metra D. 

Celý článek >