Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Strategické partnerství Plastic Union a PURUM KRAFT


Environmentální společnosti Plastic Union a PURUM KRAFT potvrdily začátkem září uzavření strategického partnerství. 

Celý článek >

Přeložení ropovodu Družba kvůli postupující těžbě


Specialisté SG Geotechniky se podíleli na přesunutí ropovodu Družba a další desítky páteřních potrubí v lomu Vršany na Mostecku. 

Celý článek >

Zlatokopové zabojovali o tituly mistrů světa


Štafeta Mistrovství světa v rýžování zlata se letos přesunula do Čech, do středověkého zlatohorního královského města Nový Knín.

Celý článek >

Na pomoc dětem se vybralo 700 tisíc korun


Základní školu speciální Neratov a projekt Dejme šanci dětem za podpory společností Purum a CELIO podpořil charitativní tenisový turnaj neziskové organizace Pink Crocodile. 

Celý článek >

Úspěšné hydrogeologické mapování Etiopie


Přední český hydrogeolog Jiří Šíma se svým týmem českých a etiopských expertů zmapoval vodní zdroje na území africké Etiopie o rozloze více než 1 milion kilometrů čtverečných. 

Celý článek >

Problematika úpravy zemin s vysokým obsahem síranů


Odborníci SG Geotechniky poukazují na nutnost zvýšené pozornosti chemickému složení zeminy zlepšované pomocí hydraulických pojiv. 

Celý článek >

Rezidua pesticidů ve vodách a zeminách


Odborníci laboratoře AQUATEST dlouhodobě odhalují rezidua pesticidů, lékových a hormonálních přípravků ve vodách a zeminách. 

Celý článek >

Rekonstrukce historického Negrelliho viaduktu


Rekonstrukce Negrelliho viaduktu, probíhající pod metodickým vedením a dozorem SG Geotechniky, je úspěšně dokončena a na železniční most se poprvé od roku 2017 vrací vlaky. 

Celý článek >