Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Nelegální skládka chemikálií v Budčevsi byla ekologicky odstraněna


V obci Budčeves bylo nalezeno 49 000 litrů neznámých látek, podívejte se s námi na odstranění nelegální skládky chemikálií očima našich odborníků.  

Celý článek >

Metoda FISH pro identifikaci mikroorganismů


Zejména pro provozovatele čistíren odpadních vod, exkluzivně přinášíme techniku identifikace mikroorganismů metodou fluorescenční in-situ hybridizace (FISH). 

Celý článek >

Stanovení čistoty nikotinu v náplních elektronických cigaret


Odborníci laboratoře společnosti AQUATEST a.s., zavedli analýzu e-liquidů, pro stanovení čistoty nikotinu v náplních elektronických cigaret, které jsou často skloňovány ve spojení s neznámým, nebo dokonce škodlivým obsahem.

Celý článek >

Laboratoř odhalí pesticidy a další škodliviny v podzemních vodách


Jak probíhá analýza zdrojů podzemní vody a jak se do vody dostávají zbytky léků, které se už nepoužívají? Laboratoř společnosti AQUATEST sleduje i minimální množství škodlivých látek.

Celý článek >

Zajištění nebezpečných odpadů na Jičínsku


Celkem 49 barelů s obsahem neznámých chemikálií, bylo nalezeno v obci Budčeves na Jičínsku, nápravná opatření provádí společnosti AQUATEST a.s. a Purum s.r.o. 

Celý článek >

Komplexní stanovení kanabinoidů v konopí


Proč a jaké analýzy v konopí umíme zajistit? Potkejte se s našimi odborníky na Mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest ve dnech 1. až 3. listopadu 2019! 

Celý článek >

Rozsáhlé taktické cvičení záchranných složek


Ve čtvrtek 3. října 2019 došlo k procvičení součinnosti složek integrovaného záchranného systému při simulovaném požáru s výskytem nebezpečné látky. 

Celý článek >

Zálohování plastových lahví naráží na odpor


Zavést, či nezavést systém povinného zálohování plastových lahví? Právě tato otázka byla hlavním tématem konference pod záštitou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR. 

Celý článek >