Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Alternativní paliva šetří zdroje fosilních paliv


O současné úrovni využívání alternativních paliv, hovoří Jan Roll, který stál u zrodu energetického využití odpadu v cementárnách nejen v Česku, ale také v Evropě. 

Celý článek >

Chytré hospodaření s vodními zdroji


Odborníci společnosti AQUATEST pomáhají definovat konkrétní vodohospodářské výzvy Libereckého regionu pro zapojení do celoevropské platformy Water Smart Territories. 

Celý článek >

Cena akademika Quido Záruby za rok 2019


Komise Ceny akademika Quido Záruby přijímá nominace mladých geotechniků a inženýrských geologů za rok 2019. 

Celý článek >

Za lepší využitelnost materiálů


Přední farmaceutická společnost se stará nejenom o zdraví lidí, ale také o zdraví české přírody. Úspěšný projekt e-shopu omezuje uhlíkovou stopu spojenou s recyklací obalových materiálů.  

Celý článek >

Ekonomická bilance recyklace solárních panelů


Solární budoucnost po roce 2020? Odborníci společnosti AQUATEST odpovídají, zda recyklaci 180 000 tun solárního odpadu zaplatí získané stříbro? 

Celý článek >

Geotechnický dozor na stavbách pozemních komunikací


Srdečně zveme na již 24. ročník odborného geotechnického semináře tradičně pořádaného společností SG Geotechnika a.s. a Českou silniční společností z.s. 

Celý článek >

Nelegální skládka chemikálií v Budčevsi byla ekologicky odstraněna


V obci Budčeves bylo nalezeno 49 000 litrů neznámých látek, podívejte se s námi na odstranění nelegální skládky chemikálií očima našich odborníků.  

Celý článek >

Metoda FISH pro identifikaci mikroorganismů


Zejména pro provozovatele čistíren odpadních vod, exkluzivně přinášíme techniku identifikace mikroorganismů metodou fluorescenční in-situ hybridizace (FISH). 

Celý článek >