Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Pražské geotechnické dny 2022


Srdečně vás zveme na mezinárodní konferenci Pražské geotechnické dny, která se uskuteční 23. a 24. května 2022. Již 28. ročník konference pojedná o problematice Geotechnical Parametres – from Site Investigation to Design. 

Celý článek >

Společnost PROFISTAV slaví třicáté výročí úspěšného působení na českém trhu


V roce 2022 si společnost PROFISTAV připomíná třicet let od svého založení. Za toto období se stala v oblasti stavebnictví respektovaným hráčem nejen v Pardubickém kraji, kde sídlí, ale generální dodávky staveb realizuje po celé České republice.  

Celý článek >

Geologický průzkum pro metro D byl dokončen v úsecích stavby OL1 a VO-OL


Odborníci SG Geotechniky dokončili rozsáhlý doplňkový inženýrskogeologický průzkum pro bezpečnou realizaci traťových tunelů a stanic prvního úseku metra D. 

Celý článek >

Vyjádření skupiny PURUM GROUP ke státní zakázce Nelahozeves


Vyjádření skupiny PURUM GROUP ke státní zakázce na odstranění starých ekologických zátěží vzniklých před privatizací skládky Nelahozeves. 

Celý článek >

Monitoring a pasportizaci stavby úseku metra D Pankrác – Olbrachtova zajistí sdružení čtyř českých společností


SG Geotechnika s dalšími společnostmi ve sdružení "Krtek D monitoring" zajistí komplexní geotechnický monitoring a pasportizaci stavby prvního úseku metra D.

Celý článek >

Společnost ECO-F se stala součástí české společnosti Purum


Environmentální společnosti Purum a ECO-F potvrdily své strategické propojení na konci prosince 2021.

Celý článek >

Vědci půl kilometru pod zemí zkoumají materiály pro úložiště jaderného odpadu


V podzemní laboratoři Bukov na Žďársku provádějí vědci pátým rokem experimenty související s plánovanou stavbou hlubinného úložiště jaderného odpadu. Na výběru vhodné lokality pro umístění hlubinného úložiště jaderného odpadu se dlouhodobě podílí odborníci SG Geotechniky. 

Celý článek >

Zlatou medailí akademika Quida Záruby byl oceněn Otto Horský


Otto Horský byl oceněn za celoživotní přínos k rozvoji oboru inženýrské geologie a geotechniky, osvětovou, publikační činnost a propagaci československé geologie v zahraničí. 

Celý článek >