Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Nová Praga: Mizí další pražský brownfield


Bývalý průmyslový podnik Praga je dalším mizejícím pražským brownfieldem a stane se novou moderní čtvrtí Prahy a oázou umělců. Sanaci staré ekologické zátěže provádí specialisté společností Purum a AQUATEST. 

Celý článek >

Rozvíjíme obor geomechaniky a terénního měření


Od založení laboratoře společnosti SG Geotechnika, nejstarší, největší a nejlépe vybavené laboratoře mechaniky zemin v České republice, uplynulo 90 let. 

Celý článek >

Alternativní paliva šetří zdroje fosilních paliv


O současné úrovni využívání alternativních paliv, hovoří Jan Roll, který stál u zrodu energetického využití odpadu v cementárnách nejen v Česku, ale také v Evropě.


 

Celý článek >

Chytré hospodaření s vodními zdroji


Odborníci společnosti AQUATEST pomáhají definovat konkrétní vodohospodářské výzvy Libereckého regionu pro zapojení do celoevropské platformy Water Smart Territories. 

Celý článek >

Cena akademika Quido Záruby za rok 2019


Komise Ceny akademika Quido Záruby přijímá nominace mladých geotechniků a inženýrských geologů za rok 2019. 

Celý článek >

Za lepší využitelnost materiálů


Přední farmaceutická společnost se stará nejenom o zdraví lidí, ale také o zdraví české přírody. Úspěšný projekt e-shopu omezuje uhlíkovou stopu spojenou s recyklací obalových materiálů.  

Celý článek >

Ekonomická bilance recyklace solárních panelů


Solární budoucnost po roce 2020? Odborníci společnosti AQUATEST odpovídají, zda recyklaci 180 000 tun solárního odpadu zaplatí získané stříbro? 

Celý článek >

Geotechnický dozor na stavbách pozemních komunikací


Srdečně zveme na již 24. ročník odborného geotechnického semináře tradičně pořádaného společností SG Geotechnika a.s. a Českou silniční společností z.s. 

Celý článek >