info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Stanovení čistoty nikotinu v náplních elektronických cigaret

3. 12. 2019

Laboratoře společnosti AQUATEST a.s., provádí analýzu e-liquidů, novou metodu stanovení obsahu nikotinu v náplních do elektronických cigaret 

Náplně do e-cigaret jsou často skloňovány ve spojení s neznámým, nebo dokonce škodlivým obsahem. Z toho důvodu, zavedli odborníci laboratoře společnosti AQUATEST a.s., metodu stanovení obsahu nikotinu v e-liquidu, resp. ověření čistoty nikotinu, jako suroviny pro jejich výrobu. Analýza je realizována pomocí instrumentální techniky GC/MS.

Náplň elektronické cigarety, tedy e-liquid, je většinou založena na propylenglykolu (PG) a glycerolu (VG). Dále může obsahovat aromatické látky, buď potravinářská aromata, nebo speciálně pro tento účel vytvořená aromata tabákových příchutí. V závislosti na receptuře pak může obsahovat menší procento vody, alkoholu a organických kyselin. Náplň může obsahovat volitelné množství nikotinu, maximálně však 20 mg nikotinu/ml báze VG+PG, dle vyhlášky MZ č. 37/2017 Sb. o elektronických cigaretách, náhradních náplních do nich a bylinných výrobcích, která stanoví v §3, odst. 6: „Tekuté náplně do elektronických cigaret s obsahem nikotinu mohou obsahovat nejvýše 20 mg nikotinu/ml.“ 


Pro stanovení čistoty nikotinu je potřeba dodat jednu ampuli s náplní. V případě dodání většího množství vzorků je možné poskytnout množstevní slevy. Pro zaslání cenové kalkulace nás neváhejte kontaktovat.

Tým laboratoře společnosti AQUATEST a.s.

   
Nejnovější
Ekonomická bilance recyklace solárních panelů

Solární budoucnost po roce 2020? Odborníci společnosti AQUATEST odpovídají, zda recyklaci 180 000 tun solárního odpadu zaplatí získané stříbro? 

Geotechnický dozor na stavbách pozemních komunikací

Srdečně zveme na již 24. ročník odborného geotechnického semináře tradičně pořádaného společností SG Geotechnika a.s. a Českou silniční společností z.s. 

Metoda FISH pro identifikaci mikroorganismů

Zejména pro provozovatele čistíren odpadních vod, exkluzivně přinášíme techniku identifikace mikroorganismů metodou fluorescenční in-situ hybridizace (FISH).