info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Rozsáhlé taktické cvičení záchranných složek

4. 10. 2019

Po řádných přípravách ve spolupráci s vedením společností UVR Mníšek pod Brdy a Purum, proběhlo dne 3. října 2019 rozsáhlé taktické cvičení základních složek integrovaného záchranného systému.

Námětem cvičení byl simulovaný výbuch a následný požár v prostorách drtící linky v areálu společnosti UVR Mníšek pod Brdy v okrese Praha-západ. Podstatou bylo prověření postupů a správných variant při vyhodnocení dané situace, procvičení jednotlivých fází zásahu s přítomností nebezpečné látky a v neposlední řadě na vyhledávání osob a závěrečnou dekontaminaci. 

>> Na jedné z mála recyklačních linek olejových filtrů v České republice, proběhne důkladné procvičení společného zásahu složek integrovaného záchranného systému

"Cvičení v takových areálech je pro hasiče velmi přínosné, protože kromě rozvržení výroby a látek, které se ve firmách nacházejí, mají také možnost seznámit se a důkladně si procvičit správné postupy zásahu, aby ten byl co nejefektivnější a pro ně bezpečný," shrnuje akci por. Ing. Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje. 

Čtěte více na >> Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky
Fotoreportáž

Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky. 


Bylo nutné, aby zasahující prošli důkladnou dekontaminací. 

Na místě byla postavena dekontaminační sprcha, aby se všechny jednotky mohly seznámit i s touto činností. Evakuováni byli zaměstnanci obsluhující drtící linku a proběhla také evakuace podnikové základní školy, ze které bylo mimo areál firmy autobusy odvezeno 92 dětí a 9 dospělých. 
Zdroj: Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky (HZS ČR)  

   
Nejnovější
Metoda FISH pro identifikaci mikroorganismů

Zejména pro provozovatele čistíren odpadních vod, exkluzivně přinášíme techniku identifikace mikroorganismů metodou fluorescenční in-situ hybridizace (FISH). 

Stanovení čistoty nikotinu v náplních elektronických cigaret

Odborníci laboratoře společnosti AQUATEST a.s., zavedli analýzu e-liquidů, pro stanovení čistoty nikotinu v náplních elektronických cigaret, které jsou často skloňovány ve spojení s neznámým, nebo dokonce škodlivým obsahem.

Geotechnický dozor na stavbách pozemních komunikací

Srdečně zveme na již 24. ročník odborného geotechnického semináře tradičně pořádaného společností SG Geotechnika a.s. a Českou silniční společností z.s.