info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Rozsáhlé taktické cvičení záchranných složek

4. 10. 2019

Po řádných přípravách ve spolupráci s vedením společností UVR Mníšek pod Brdy a Purum, proběhlo dne 3. října 2019 rozsáhlé taktické cvičení základních složek integrovaného záchranného systému.

Námětem cvičení byl simulovaný výbuch a následný požár v prostorách drtící linky v areálu společnosti UVR Mníšek pod Brdy v okrese Praha-západ. Podstatou bylo prověření postupů a správných variant při vyhodnocení dané situace, procvičení jednotlivých fází zásahu s přítomností nebezpečné látky a v neposlední řadě na vyhledávání osob a závěrečnou dekontaminaci. 

>> Na jedné z mála recyklačních linek olejových filtrů v České republice, proběhne důkladné procvičení společného zásahu složek integrovaného záchranného systému

"Cvičení v takových areálech je pro hasiče velmi přínosné, protože kromě rozvržení výroby a látek, které se ve firmách nacházejí, mají také možnost seznámit se a důkladně si procvičit správné postupy zásahu, aby ten byl co nejefektivnější a pro ně bezpečný," shrnuje akci por. Ing. Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje. 

Čtěte více na >> Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky
Fotoreportáž

Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky. 


Bylo nutné, aby zasahující prošli důkladnou dekontaminací. 

Na místě byla postavena dekontaminační sprcha, aby se všechny jednotky mohly seznámit i s touto činností. Evakuováni byli zaměstnanci obsluhující drtící linku a proběhla také evakuace podnikové základní školy, ze které bylo mimo areál firmy autobusy odvezeno 92 dětí a 9 dospělých. 
Zdroj: Složky IZS procvičovaly zásah u požáru s výskytem nebezpečné látky (HZS ČR)  

   
Nejnovější
Komplexní stanovení kanabinoidů v konopí

Proč a jaké analýzy v konopí umíme zajistit? Potkejte se s našimi odborníky na Mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest ve dnech 1. až 3. listopadu 2019! 

Rozsáhlé taktické cvičení záchranných složek

Ve čtvrtek 3. října 2019 došlo k procvičení součinnosti složek integrovaného záchranného systému při simulovaném požáru s výskytem nebezpečné látky. 

Zálohování plastových lahví naráží na odpor

Zavést, či nezavést systém povinného zálohování plastových lahví? Právě tato otázka byla hlavním tématem konference pod záštitou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR.