Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Přeměna odpadů na zdroje


Přihlášky uzavřeny, vítězové odměněni a zapsáni do síně slávy cirkularity v Česku! 

Celý článek >

Do práce na kole!


Neposkytujeme pouze kvalitní služby v oblasti životního prostředí, ale aktivně pomáháme čisté životní prostředí také chránit. 

Celý článek >

Vyjádření společnosti Purum s.r.o. k nepravdivým informacím v tiskové zprávě společnosti Krajská zdravotní


Mníšek pod Brdy – Reagujeme na v mnoha ohledech nepravdivou a zavádějící tiskovou zprávu firmy Krajská zdravotní a.s. pod názvem „Vyjádření ke kauze Tomáše Horáčka a První chráněné dílny“. 

Celý článek >

Z PET lahví jsou vyrobeny i dresy českých olympioniků


V České republice denně vznikne 84 tisíc tun odpadu. Co se s ním děje a jak se bude v budoucnu nakládat s odpady? Na tyto a další otázky odpovídal Daniel Kraft, jednatel firmy Purum, která se zabývá recyklací odpadů. 

Celý článek >

Přechod českého průmyslu k principům oběhového hospodářství?


Jaký je aktuální vývoj českého průmyslu a zahraničního obchodu? Bude se česká ekonomika řídit metodami cirkulární ekonomiky? To jsme prodiskutovali v rámci Kulatého stolu COMENIA s Ministerstvem průmyslu a obchodu. 

Celý článek >

Prestižní vyznamenání AQUATEST


Když někdo dělá svou práci dost dlouho a dost dobře, úspěch přijde. To jsou platné zákonitosti v lidském světě. Náš kolega, pan doktor Jiří Šíma, špičkový hydrogeolog ze společnosti AQUATEST a.s. je toho důkazem. Za své výsledky a dobrou práci, kterou se svým týmem roky odvádí v africké Etiopii, dostal Jiří prestižní ocenění - Cenu Gratias Agit, kterou uděluje ministr zahraničních věcí České republiky významným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o šíření dobrého jména České republiky v zahraničí a které nezištně prohlubují zájem o naši vlast. Pro celý holding PURUM KRAFT je štěstí, že jsou s námi lidé jako Jiří Šíma. Srdečně gratulujeme. 

Celý článek >

V ČR chybí motivace i legislativa k většímu využívání odpadů


Na skládkách končí ročně 2,5 milionů tun odpadů, tedy polovina všech odpadů, které obyvatele České republiky ročně vyprodukují. 

Celý článek >

Třídíme a recyklujeme PET


V našem holdingu Purum s hrdostí provozujeme jedno z mála špičkových zařízení na recyklaci PET lahví. Odpady vnímáme jako zdroj. Využití PET flakes je skutečně velmi široké. Z našeho zařízení jde téměř celá produkce rovnou do další výroby, díky spolupráci s firmou SILON Planá nad Lužnicí. V konečném důsledku se produktem z recyklace PET lahví stane například dres českých olympioniků, výplň do zimní bundy, automobilové díly nebo dokonce dětské plenky. 

Celý článek >