info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Prestižní vyznamenání AQUATEST

19. 6. 2018

Když někdo dělá svou práci dost dlouho a dost dobře, úspěch přijde. To jsou platné zákonitosti v lidském světě. Náš kolega, pan doktor Jiří Šíma, špičkový hydrogeolog ze společnosti AQUATEST a.s. je toho důkazem. Za své výsledky a dobrou práci, kterou se svým týmem roky odvádí v africké Etiopii, dostal Jiří prestižní ocenění - Cenu Gratias Agit, kterou uděluje ministr zahraničních věcí České republiky významným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o šíření dobrého jména České republiky v zahraničí a které nezištně prohlubují zájem o naši vlast. Pro celý holding PURUM KRAFT je štěstí, že jsou s námi lidé jako Jiří Šíma. Srdečně gratulujeme. 


více

V ČR chybí motivace i legislativa k většímu využívání odpadů

29. 5. 2018

Na skládkách končí ročně 2,5 milionů tun odpadů, tedy polovina všech odpadů, které obyvatele České republiky ročně vyprodukují. 


více

Třídíme a recyklujeme PET

24. 5. 2018

V našem holdingu Purum s hrdostí provozujeme jedno z mála špičkových zařízení na recyklaci PET lahví. Odpady vnímáme jako zdroj. Využití PET flakes je skutečně velmi široké. Z našeho zařízení jde téměř celá produkce rovnou do další výroby, díky spolupráci s firmou SILON Planá nad Lužnicí. V konečném důsledku se produktem z recyklace PET lahví stane například dres českých olympioniků, výplň do zimní bundy, automobilové díly nebo dokonce dětské plenky.

 


více

Mezinárodní konference o využití komunálních odpadů

7. 5. 2018

1. Česko-polská konference "Výzvy v nakládání s komunálními odpady", 23. 5. - 24. 5. 2018, Clarion Congress Hotel Ostrava 


více

Ukliďme svět, ukliďme Česko!

26. 4. 2018

Aktivně chráníme českou krajinu a pomáháme s úklidem nelegálně vzniklých černých skládek.


více

PURUM KRAFT a.s. součástí obchodní mise v Grónsku

20. 4. 2018

Ve dnech 9. - 12. dubna 2018 proběhla Podnikatelská mise do grónského Nuuku a Ilulissatu.


více