Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Třídíme a recyklujeme PET


V našem holdingu Purum s hrdostí provozujeme jedno z mála špičkových zařízení na recyklaci PET lahví. Odpady vnímáme jako zdroj. Využití PET flakes je skutečně velmi široké. Z našeho zařízení jde téměř celá produkce rovnou do další výroby, díky spolupráci s firmou SILON Planá nad Lužnicí. V konečném důsledku se produktem z recyklace PET lahví stane například dres českých olympioniků, výplň do zimní bundy, automobilové díly nebo dokonce dětské plenky.

 

Celý článek >

Mezinárodní konference o využití komunálních odpadů


1. Česko-polská konference "Výzvy v nakládání s komunálními odpady", 23. 5. - 24. 5. 2018, Clarion Congress Hotel Ostrava 

Celý článek >

Ukliďme svět, ukliďme Česko!


Aktivně chráníme českou krajinu a pomáháme s úklidem nelegálně vzniklých černých skládek.

Celý článek >

PURUM KRAFT a.s. součástí obchodní mise v Grónsku


Ve dnech 9. - 12. dubna 2018 proběhla Podnikatelská mise do grónského Nuuku a Ilulissatu.

Celý článek >

Uzávěrka přihlášek do soutěže Přeměna odpadů na zdroje


Původní uzávěrka přihlášek soutěže Přeměna odpadů na zdroje vychází na období Velikonoc. Ministerstvo průmyslu a obchodu, které ji organizuje, se ji proto rozhodlo posunout na 20.4.2018. Bude tedy dost času na pletení pomlázek, barvení vajíček i projekty, které z odpadů vytvářejí poklady.

 

Celý článek >

Den Země


S blížícím se jarem avizujeme dubnovou akci pro rodiny s dětmi - DEN ZEMĚ 2018. Mezinárodní den Země oslavíme v Mníšku pod Brdy, v areálu UVR Mníšek pod Brdy v neděli 22. 4. 2018. Environmentálně pozitivně laděný program: ekodílny, workshopy, soutěže a hry, dobrá zábava pro děti i rodiče. Kulturní trhák dne - vystoupení populární skupiny MIRAI. 

 


Celý článek >

Testy kohoutkové vody


Máme v Česku kvalitní vodu? Chcete vědět, co skutečně pijete? Nezávislé testy kohoutkové vody na TV Stream. Pracovníci špičkových laboratoří firmy AQUATEST, člena holdingu PURUM KRAFT, odebírali vzorky na desítkách míst z celé České republiky.  

Celý článek >

Častým nešvarem je nesprávné třídění odpadů


AQUATEST je tradiční česká firma, která poskytuje konzultační a inženýrské služby v oblastech ochrany životního prostředí a vodního hospodářství. Historie firmy sahá až do 60. let 20. století. Dnes je Aquatest společně s dalšími firmami podnikajícími v oblasti životního prostředí členem skupiny PURUM KRAFT a jedním z vážených partnerů soutěže Přeměna odpadů na zdroje.

Celý článek >