info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Recyklace solárních panelů v České republice

11. 10. 2018

Vedle poskytování širokého portfolia ekologických služeb podporujeme kvalitu našich služeb vlastním výzkumem a vývojem. Podívejte se s námi do historie recyklace fotovoltaických panelů v České republice. 


více

Možné je konat již teď

4. 10. 2018

Doménou skupiny PURUM KRAFT jsou komplexní environmentální služby, ve kterých se odpady stávají zdrojem. Naši špičkoví odborníci si poradí s celou řadou surovin, od recyklace plastů v automobilovém průmyslu, stavebního materiálu či ředidel a olejů, až po vzácnou vodu, kterou samotná recyklace probíhá. více

Vyjádření společnosti Purum s.r.o. k nepravdivým informacím v tiskové zprávě společnosti Krajská zdravotní

25. 7. 2018

Mníšek pod Brdy – Reagujeme na v mnoha ohledech nepravdivou a zavádějící tiskovou zprávu firmy Krajská zdravotní a.s. pod názvem „Vyjádření ke kauze Tomáše Horáčka a První chráněné dílny“. 


více

Z PET lahví jsou vyrobeny i dresy českých olympioniků

11. 7. 2018

V České republice denně vznikne 84 tisíc tun odpadu. Co se s ním děje a jak se bude v budoucnu nakládat s odpady? Na tyto a další otázky odpovídal Daniel Kraft, jednatel firmy Purum, která se zabývá recyklací odpadů. 


více

Prestižní vyznamenání AQUATEST

19. 6. 2018

Když někdo dělá svou práci dost dlouho a dost dobře, úspěch přijde. To jsou platné zákonitosti v lidském světě. Náš kolega, pan doktor Jiří Šíma, špičkový hydrogeolog ze společnosti AQUATEST a.s. je toho důkazem. Za své výsledky a dobrou práci, kterou se svým týmem roky odvádí v africké Etiopii, dostal Jiří prestižní ocenění - Cenu Gratias Agit, kterou uděluje ministr zahraničních věcí České republiky významným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o šíření dobrého jména České republiky v zahraničí a které nezištně prohlubují zájem o naši vlast. Pro celý holding PURUM KRAFT je štěstí, že jsou s námi lidé jako Jiří Šíma. Srdečně gratulujeme. 


více

Třídíme a recyklujeme PET

24. 5. 2018

V našem holdingu Purum s hrdostí provozujeme jedno z mála špičkových zařízení na recyklaci PET lahví. Odpady vnímáme jako zdroj. Využití PET flakes je skutečně velmi široké. Z našeho zařízení jde téměř celá produkce rovnou do další výroby, díky spolupráci s firmou SILON Planá nad Lužnicí. V konečném důsledku se produktem z recyklace PET lahví stane například dres českých olympioniků, výplň do zimní bundy, automobilové díly nebo dokonce dětské plenky.

 


více