info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Stavba roku 2019

29. 7. 2019

Odborná porota hodnotí soutěžní projekty prestižní přehlídky toho nejlepšího, co se událo ve stavebnictví a architektuře. Mezi hodnocenými projekty se umístila rekonstrukce budovy Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli, kterou realizovala stavební společnost PROFISTAV Litomyšl a.s. 

Pro odbornou výuku střední školy SŠZaT v Litomyšli společnost PROFISTAV rekonstruovala objekt z konce 80. let 20. století v sousedství areálu školy, který nikdy nebyl dokončen a zkolaudován. Cílem přestavby bylo vytvořit odpovídající prostory pro praktickou a ateliérovou výuku žáků, kteří se zaměřují na floristický design, zahradní architekturu, technické, lesnické a chovatelské obory studia. 

Škola se tak pyšní expozičním skleníkem s pěstebními dílnami, čtveřicí laboratoří pro chov cizokrajných zvířat, učebnami informatiky a ateliérové tvorby. Na tuto přístavbu výškově převyšující původní objekt navazuje galerie, sušárna bylin a otevřený prostor stíněný pergolou pro praktickou výuku navrhování a realizace střešních zahrad. 

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství organizuje již 27. ročník tradiční soutěže STAVBA ROKA 2019 a společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvem průmyslu a obchodu nominuje vítězné stavební a architektonické projekty. Pozornost odborné poroty bude věnována kromě celkového konceptu a architektonického řešení, také použitým technologiím, technickému a materiálovému řešení, nejrůznějším specifickým parametrům během realizace samotné, včetně provedení jednotlivých detailů. Nominace budou zveřejněny v září 2019 a slavnostní vyhlášení vítězných projektů proběhne v říjnu 2019. 

Budovu odborné školy pro její architektonické, prostorové a výtvarné řešení navštívila a hodnotila také odborná komise soutěže Stavba roku 2019 v Pardubickém kraji. Děkujeme za podporu českého stavebnictví!

Střední odborná škola disponuje tropickým expozičním skleníkem a odpovídajícími prostory jak pro praktickou, tak ateliérovou výuku žáků 

  

  

Stavební společnost PROFISTAV Litomyšl a.s. rekonstruovala nedostavěný objekt z 80. let 20. století v těsném sousedství školy 
  
Zdroj: www.stavbaroku.cz


www.profistav.cz 

   
Nejnovější
Komplexní stanovení kanabinoidů v konopí

Proč a jaké analýzy v konopí umíme zajistit? Potkejte se s našimi odborníky na Mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest ve dnech 1. až 3. listopadu 2019! 

Rozsáhlé taktické cvičení záchranných složek

Ve čtvrtek 3. října 2019 došlo k procvičení součinnosti složek integrovaného záchranného systému při simulovaném požáru s výskytem nebezpečné látky. 

Zálohování plastových lahví naráží na odpor

Zavést, či nezavést systém povinného zálohování plastových lahví? Právě tato otázka byla hlavním tématem konference pod záštitou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR.