info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Mobilní svoz nebezpečného odpadu. Nově je možné odevzdat použité kuchyňské oleje a tuky

15. 2. 2019

Ve všech městských částech Prahy budou moci občané nově odevzdávat také použité kuchyňské oleje a jedné tuky. V rámci mobilního svozu mohou lidé odevzdávat nebezpečný odpad, který nepatří do komunálního odpadu – kromě zmiňovaných olejů a tuků se jedná především o prošlá léčiva, upotřebené baterie, barvy či lepidla. 

Jak budou svozová vozidla vypadat, jaké nebezpečné odpady vyprodukujeme v domácnostech běžnou činností, proč vylévání kuchyňských olejů a tuků do odpadů v konečném důsledku zdražuje cenu pitné vody a proč je odevzdávat ideálně ve vymytých PET lahvích k jejich dalšímu ekologickému využití v chemickém průmyslu? To a mnohé další se o mobilním svozu nebezpečného odpadu dozvíte v reportáži České televize, kde na otázky odpovídá zástupce společnosti AQUATEST ze skupiny PURUM KRAFT, která mobilní svoz odpadu zajišťuje. Sledujte nás od 1 hodiny a 19 minuty na webu České televize

Sběr začíná již zítra na Praze 2 a 12 a harmonogram svozů najdete na webu Magistrátu hl. m. Prahy a webech všech městských částí Prahy. 

Více o společnosti AQUATEST poskytující inženýrské služby v oblasti životního prostředí, jeho ochrany a souvisejících činností na www.aquatest.cz 

Zdroj: Česká televize 


Nejnovější
Nominace Rychlostní silnice R2 na Stavbu roka 2018

Stavba Rychlostí silnice R2, úsek Ruskovce - Pravotice postoupila do užšího výběru v soutěži Stavba roka 2018. Stavební dozor nominované stavby zajišťovala společnost SG Geotechnika.

Mobilní svoz nebezpečného odpadu. Nově je možné odevzdat použité kuchyňské oleje a tuky

Praha se připojuje k českým městům, která již sběr jedlých olejů a tuků umožňují. Sledujte s námi reportáž České televize!

Ekologické odstranění nebezpečných odpadů z Frýdecko-Místecka

Pro odstranění 500 tisíc litrů nebezpečného odpadu ve Starém městě byla vybrána specializovaná společnost AQUATEST.