info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Mobilní svoz nebezpečného odpadu. Nově je možné odevzdat použité kuchyňské oleje a tuky

15. 2. 2019

Ve všech městských částech Prahy budou moci občané nově odevzdávat také použité kuchyňské oleje a jedné tuky. V rámci mobilního svozu mohou lidé odevzdávat nebezpečný odpad, který nepatří do komunálního odpadu – kromě zmiňovaných olejů a tuků se jedná především o prošlá léčiva, upotřebené baterie, barvy či lepidla. 

Jak budou svozová vozidla vypadat, jaké nebezpečné odpady vyprodukujeme v domácnostech běžnou činností, proč vylévání kuchyňských olejů a tuků do odpadů v konečném důsledku zdražuje cenu pitné vody a proč je odevzdávat ideálně ve vymytých PET lahvích k jejich dalšímu ekologickému využití v chemickém průmyslu? To a mnohé další se o mobilním svozu nebezpečného odpadu dozvíte v reportáži České televize, kde na otázky odpovídá zástupce společnosti AQUATEST ze skupiny PURUM KRAFT, která mobilní svoz odpadu zajišťuje. Sledujte nás od 1 hodiny a 19 minuty na webu České televize

Sběr začíná již zítra na Praze 2 a 12 a harmonogram svozů najdete na webu Magistrátu hl. m. Prahy a webech všech městských částí Prahy. 

Více o společnosti AQUATEST poskytující inženýrské služby v oblasti životního prostředí, jeho ochrany a souvisejících činností na www.aquatest.cz 

Zdroj: Česká televize 
   
Nejnovější
Češi, Poláci a Slováci projednají budoucnost recyklace druhotných surovin a energetického využití odpadů

Olomouc, historická metropole Moravy, hostí již 2. Česko-polskou konferenci "Úroveň recyklace a energetického využití frakcí ze směsného komunálního odpadu" ve dnech 29. – 30. května 2019. 

Prestižní Cena akademika Quido Záruby
Profesor Quido Záruba, velikán československé aplikované vědy s nebývalým mezinárodním významem. Připomeňme si Zárubův odkaz před mezinárodní konferencí Pražské geotechnické dny, kde bývá tradičně udíleno Zárubovo ocenění. 
Citlivě chráníme vodní zdroje nejenom v krajině, ale také v památkových zónách

Poslechněte si na Českém rozhlasu o rekultivaci Dolního rybníku Zámecké zahrady v Teplicích, který v chráněné památkové zóně revitalizuje česká společnost AQUATEST.