Skupina
CS | EN | SR

Ekologické odstranění nebezpečných odpadů z Frýdecko-Místecka

  • Domů
  • Novinky
  • Ekologické odstranění nebezpečných odpadů z Frýdecko-Místecka

Ekologické odstranění nebezpečných odpadů z Frýdecko-Místecka

31. 1. 2019

Nebezpečný odpad nelegálně uložený ve Starém Městě u Frýdku-Místku se začne odvážet během několika dnů. Vyklizení nelegálního skladu hořlavin a ekologické odstranění 500 000 litrů nebezpečných kapalin zajistí česká společnost AQUATEST.

Rada města Frýdku-Místku rozhodla a vybrala specializovanou firmu AQUATEST na základě jejích referencí, především sanačních pracích na ekologické katastrofě Ostravských lagun, kde se společnost podílela na rekultivaci lagun o ploše 12 hektarů plných olejových a ropných odpadů, které skrývaly 3 000 tun nebezpečných látek.

"Mají reference například ze sanací Ostravských lagun, máme tady přímo od Státního podniku Diamo, že všechno fungovalo, jak mělo a vše bylo v souladu se zadáním. Máme i referenci od městského úřadu Lovosice, kde měli obdobný problém jako my",

řekl primátor Frýdku-Místu Michal Pobucký o volbě společnosti AQUATEST.

Samotná sanace je rozdělena do několika etap. První je zabezpečení odpadů do vhodných obalů a jejich transport do zařízení společnosti AQUATEST ve Starém Městě u Uherského Hradiště, kde se provedou vzorky z jednotlivých barelů, provedení analýz odpadů a určení, jak s nimi bude dále naloženo. 

Čtěte více na Česká televize
Zdroj: iROZHLAS 
Foto Ostravské laguny: Archiv AQUATEST a.s.


Více o lídrovi environmentálních služeb v České republice, společnosti, která se od svého počátku orientuje především na revitalizace, sanace starých ekologických zátěží a ochranu životního prostředí na www.aquatest.cz