info@purumkraft.cz | Národní 961/25, 110 00 Praha 1 - Staré Město
CZ | EN

Rekonstruujeme citlivě a ohleduplně s českou kvalitou

28. 1. 2019

Pardubický kraj s přispěním Nemocnice Pardubického kraje slavnostně otevřeli zrekonstruovanou internu Litomyšlské nemocnice. Stavební část projektu, včetně nových rozvodů energií i vody zajistila společnost PROFISTAV Litomyšl. 

Budova nemocnice ze 30. let minulého století prošla po padesáti letech rozsáhlou rekonstrukcí a součástí budovy se nově stala také léčebna dlouhodobě nemocných, která se sem přesunula ze Sedlákovy vily, kterou místní znají především pod označením vila Klára.

       "Osobně vnímám jako symboliku,
že opouštíme zdi vily Klára, 
dáváme sbohem 20. století a otevíráme prostory pro medicínu 21. století",

řekl na úvod slavnostního otevření interny hejtman Pardubického kraje, Marin Netolický

Rekonstrukce pavilonu, který byl otevřen v září roku 1938, probíhala za provozu v letech 2015-2018, a to ve třech etapách. Původní plán opravit místo interny jen prostory pro přesun léčebny dlouhodobě nemocných vzal v průběhu příprav za své a kraj se nakonec rozhodl zrekonstruovat pavilon celý. Dnes už je součástí Litomyšlské nemocnice, odpovídá moderním standardům zdravotnické péče a jak podotýká Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje: "Nemocnice Pardubického kraje získala rekonstrukcí interního pavilonu důstojný prostor pro pacienty i personál. Nespornou výhodou je i přesun léčebny dlouhodobě nemocných".Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje
          Litomyšlská nemocnice 

PROFISTAV Litomyšl a.s. - www.profistav.cz 

Nejnovější
Pijete kvalitní vodu?

Zajímá vás, jaká voda vám teče z kohoutku? Využijte jarní testování pitné vody akreditované laboratoře společnosti AQUATEST a.s. A proč bychom vodu měli testovat právě na jaře? Čtěte dále. 

U nás mají technické a přírodovědné obory budoucnost

Dne 20. 3. 2019 proběhl v Ústí nad Labem Den kariéry Fakulty strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně. Nestihli jste se u nás zastavit? 

Slavností zahájení rekonstrukce Pražské tržnice

Památkově chráněný pavilon 40 Pražské tržnice se dočkal své renovace. Generální dodavatel stavby je společnost PROFISTAV Litomyšl.