Skupina
CS | EN | SR

Zapojte se do soutěže, kde se odpad mění v poklad

  • Domů
  • Novinky
  • Zapojte se do soutěže, kde se odpad mění v poklad

Zapojte se do soutěže, kde se odpad mění v poklad

12. 2. 2018

Hlavním cílem soutěže je upozornit na nutnost přechodu ČR k oběhovému hospodářství. Otázka, co s odpady je o to ožehavější, že Čína oznámila zákaz dovozu vybraných odpadů z celého světa i ze zemí EU. Zákon o odpadech navíc od roku 2024 skládkování směsného komunálního odpadu, recyklovatelných a využitelných odpadů zcela zakáže.


Vítané jsou všechny projekty, které dokážou znovu zpracovat druhotné suroviny nebo již použité výrobky. V loňském roce se do soutěže přihlásilo 127 firem a škol. Z projektů, které uspějí letos, vytvoří MPO informační brožuru, kterou bude distribuovat na konferencích a seminářích věnovaných problematice oběhového hospodářství a zpracování odpadu. Výčet věcných ocenění pro jednotlivé kategorie uvádí MPO na webu https://druhotnasurovina.mpo.cz. Pro účast v soutěži je třeba pouze vyplnit jednoduchou přihlášku na webu soutěže. Vítězný projekt vybere odborná porota složená z odborníků na problematiku zpracování odpadů.

 

V roce 2018 podpořily soutěž atraktivními cenami pro vítěze kategorie měst a obcí a kategorie studentů vysokých škol renomované české firmy ze sektoru environmentálních služeb: AQUATEST, Purum či SG Geotechnika. Protože nám na ekologii záleží i v našem podnikání a udržitelné využívání surovin je i pro nás prioritou, připojujeme se k výzvě v účasti v této prestižní soutěži.

 

Podrobnosti o soutěži a kritéria jednotlivých kategorií zveřejnilo ministerstvo na adrese https://druhotnasurovina.mpo.cz. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 31. března 2018. Slavnostní ocenění vítězů proběhne letos v červnu v prostorách Senátu Parlamentu ČR.